Murata Electronics North America GRJ31MR71H224KE01L
GRJ31MR71H224KE01L picture photo
Mfg. Part Number
GRJ31MR71H224KE01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
GRJ31MR71H224KE01L.pdf
Availability of GRJ31MR71H224KE01L
QUANTITY
GRJ31MR71H224KE01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRJ31MR71H224KE01L
Internal Part NumberEIS-GRJ31MR71H224KE01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRJ31MR71H224KE01L
Related LinksGRJ31MR71, GRJ31MR71H224KE01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRJ31MR71H224KE01L Details Description
Related parts for GRJ31MR71H224KE01L
DIODE ARRAY GP 85V 140MA SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 7/16 5V datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 26-14AWG datasheet.pdf
IC GATE 3K SOT363 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf