Murata Electronics North America GRK40X8R152K50T650
GRK40X8R152K50T650 picture photo
Mfg. Part Number
GRK40X8R152K50T650
Datasheet Download
GRK40X8R152K50T650.pdf
Availability of GRK40X8R152K50T650
QUANTITY
GRK40X8R152K50T650 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRK40X8R152K50T650
Internal Part NumberEIS-GRK40X8R152K50T650
Delivery TimeIn stock, ship GRK40X8R152K50T650 today.
SeriesGRK40X8R15
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRK40X8R152K50T650
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRK40X8R1, GRK40X8R152K50T650 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRK40X8R152K50T650 Details Description
Related parts for GRK40X8R152K50T650
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 150VC 0603 datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX1455 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 7.32A 8.4 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
MODULE XFRMR datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 30POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf