Murata Electronics North America GRM0225C1C390JD05D
GRM0225C1C390JD05D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1C390JD05D
Brief Description
CAP CER 39PF 16V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1C390JD05D.pdf
Availability of GRM0225C1C390JD05D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0225C1C390JD05D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1C390JD05D
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1C390JD05D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMurata Ultra Small and Low ESL Capacitors
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package10
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1C390JD05D
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1C390JD05D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1C390JD05D Details Description
Related parts for GRM0225C1C390JD05D
JUMPER-H1507TR/A3048A/X 4" datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 22POS .156 BLACK datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 20NS 68PLCC datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 200MA 12V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 0.1A U-MOS III datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
BUS SYSTEM CABLE DEVICENET 5POS datasheet.pdf