Murata Electronics North America GRM0225C1E1R1WDAEL
GRM0225C1E1R1WDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E1R1WDAEL
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.1PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E1R1WDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E1R1WDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E1R1WDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E1R1WDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E1R1WDAEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E1R1WDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E1R1WDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E1R1WDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E1R1WDAEL
CONN HEADR 66POS DL .05" R/A SMD datasheet.pdf
DIP CABLE - CDR16S/AE16G/CDR16S datasheet.pdf
RES .30 OHM 1W 5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 5/8" datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 203 TYPEA 10POS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 510 OHM 14SOIC datasheet.pdf
OSC MEMS 24MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf