Murata Electronics North America GRM0225C1E1R1WDAEL
GRM0225C1E1R1WDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E1R1WDAEL
Brief Description
CAP CER 1.1PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E1R1WDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E1R1WDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E1R1WDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E1R1WDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E1R1WDAEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E1R1WDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E1R1WDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E1R1WDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E1R1WDAEL
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 9V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES 36.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST-NO 20A 125V datasheet.pdf
CONN TERM BLK JUMPER 4POS datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V DO213AB datasheet.pdf
CA292 PLUG ST X2TEMPFLEX 086SC24 datasheet.pdf
DIODE GENERAL PURPOSE 85A DO-5 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf