Murata Electronics North America GRM0225C1E1R3WDAEL
GRM0225C1E1R3WDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E1R3WDAEL
Brief Description
CAP CER 1.3PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E1R3WDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E1R3WDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E1R3WDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E1R3WDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E1R3WDAEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E1R3WDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E1R3WDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E1R3WDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E1R3WDAEL
MOSFET P-CH 100V 4.5A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 10POS RF datasheet.pdf
CABLE 5POS M12 PLUG-SOCKET 2M datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC I/O PORT EXPANDER I2C 24TSSOP datasheet.pdf
NETWORK CABLE 4POS M12-RJ45 datasheet.pdf
CAP CER 9.9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf