Murata Electronics North America GRM0225C1E3R2WDAEL
GRM0225C1E3R2WDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E3R2WDAEL
Brief Description
CAP CER 3.2PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E3R2WDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E3R2WDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E3R2WDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E3R2WDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E3R2WDAEL
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance3.2pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E3R2WDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E3R2WDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E3R2WDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E3R2WDAEL
CONN PLUG HOUSING 28POS 2.5MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V datasheet.pdf
POWER STRIP 48" 15A 8OUT 15'C datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 27POS datasheet.pdf
IC MCU ARM 16KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
SENSOR LASER 4M PNP 12-24VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 100V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 1.4A 1.02 OHM TH datasheet.pdf