Murata Electronics North America GRM0225C1E3R2WDAEL
GRM0225C1E3R2WDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E3R2WDAEL
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.2PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E3R2WDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E3R2WDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E3R2WDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E3R2WDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E3R2WDAEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance3.2pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E3R2WDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E3R2WDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E3R2WDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E3R2WDAEL
COVER RACEWAY PWR WHT 8' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
16MM IND CTRL SQUARE SCREEN BLUE datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V 1A 5CPH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.24K OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
GROMMET 0.625" PVC BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
BOARD DELTA SIGMA ADC LTC2449 datasheet.pdf
MICRO 31C P 24" RBW JACKP NI datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf