Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-31-1
TNM3-6.5-31-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-31-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 31MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-31-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-31-1
QUANTITY
TNM3-6.5-31-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-31-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-31-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.220" (31.00mm)
Length - Overall1.220" (31.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-31-1
TNM3-6.5-31-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-31-1
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC MPU MPC82XX 400MHZ 516BGA datasheet.pdf
IC TEMP SWITCH SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 430V 10A TO220NFM datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 13POS STR TIN datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 30POS datasheet.pdf
CABLE 7POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf