Murata Electronics North America GRM0225C1E3R6CDAEL
GRM0225C1E3R6CDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E3R6CDAEL
Brief Description
CAP CER 3.6PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E3R6CDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E3R6CDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E3R6CDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E3R6CDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E3R6CDAEL
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E3R6CDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E3R6CDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E3R6CDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E3R6CDAEL
CONN STACKER 50POS 2MM SMD datasheet.pdf
CUSTOM COVER 2-TYPE 505 ISG datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PANEL MNT CRIMP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 24V datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 2.285A 70 MOHM datasheet.pdf