Murata Electronics North America GRM0225C1E5R2WDAEL
GRM0225C1E5R2WDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E5R2WDAEL
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 5.2PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E5R2WDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E5R2WDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E5R2WDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E5R2WDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E5R2WDAEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance5.2pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E5R2WDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E5R2WDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E5R2WDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E5R2WDAEL
IC REG LDO 1.5V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 40A AC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
DSUB HD MA CONTACT 24-26 AWG S4 datasheet.pdf
SLT-3X datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 800MA 950 MOHM datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 PIN RECP datasheet.pdf
4700UF 16V 18X31MM 125C 4000H datasheet.pdf