Murata Electronics North America GRM0225C1E5R3DDAEL
GRM0225C1E5R3DDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E5R3DDAEL
Brief Description
CAP CER 5.3PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E5R3DDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E5R3DDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E5R3DDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E5R3DDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E5R3DDAEL
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance5.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E5R3DDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E5R3DDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E5R3DDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E5R3DDAEL
FIXED IND 39UH 125MA 3.6 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC SDRAM 512MBIT 133MHZ 86TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN IDC 10POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
RES 16 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf