Murata Electronics North America GRM0225C1E6R7WDAEL
GRM0225C1E6R7WDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E6R7WDAEL
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6.7PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E6R7WDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E6R7WDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E6R7WDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E6R7WDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E6R7WDAEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance6.7pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E6R7WDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E6R7WDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E6R7WDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E6R7WDAEL
IC DCODER/DMUX DUAL 2-4 16-TSSOP datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 4096X36 128QFP datasheet.pdf
IC FIFO 16384X36 10NS 128-TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 1.43M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.003 OHM 3W 2512 WIDE datasheet.pdf
D4JL-2QFA-D5 datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 4PVH 8 COL WK datasheet.pdf
LOW POWER ATTENUATOR 8DB datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 2.54MM datasheet.pdf
COMPRESSION SPRING datasheet.pdf
4700UF 250V 65X105MM 105C 5000H datasheet.pdf