Murata Electronics North America GRM0225C1E8R1CDAEL
GRM0225C1E8R1CDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E8R1CDAEL
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8.1PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E8R1CDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E8R1CDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E8R1CDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E8R1CDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E8R1CDAEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance8.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E8R1CDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E8R1CDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E8R1CDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E8R1CDAEL
RES 681K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 39.38VC SMD datasheet.pdf
CAP 2.2F -20% +80% 2.5V T/H datasheet.pdf
TRANS NPN 750V 6A TO-220F datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN DSUB 37POS datasheet.pdf