Murata Electronics North America GRM0225C1E8R5CDAEL
GRM0225C1E8R5CDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E8R5CDAEL
Brief Description
CAP CER 8.5PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E8R5CDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E8R5CDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E8R5CDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E8R5CDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E8R5CDAEL
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance8.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E8R5CDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E8R5CDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E8R5CDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E8R5CDAEL
RES SMD 680K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC26H/AE26G/HPK26H datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100 L.585 datasheet.pdf