Murata Electronics North America GRM0225C1E8R8DDAEL
GRM0225C1E8R8DDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E8R8DDAEL
Brief Description
CAP CER 8.8PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E8R8DDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E8R8DDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E8R8DDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E8R8DDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E8R8DDAEL
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance8.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E8R8DDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E8R8DDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E8R8DDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E8R8DDAEL
CONN PLUG CPC 7POS SOLDER CUP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 5.5NS 44PLCC datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf