Murata Electronics North America GRM0225C1E9R7WDAEL
GRM0225C1E9R7WDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E9R7WDAEL
Brief Description
CAP CER 9.7PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E9R7WDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E9R7WDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E9R7WDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E9R7WDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E9R7WDAEL
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance9.7pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E9R7WDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E9R7WDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E9R7WDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E9R7WDAEL
XFRMR LAMINATED 200VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH DIP 1/2 PITCH datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT UNI 3SIP datasheet.pdf
CONN PLUG BTB 6POS DUAL VERT SMD datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 6.025K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 960W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf