Murata Electronics North America GRM0225C1ER40WDAEL
GRM0225C1ER40WDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1ER40WDAEL
Brief Description
CAP CER 0.40PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1ER40WDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1ER40WDAEL
QUANTITY
GRM0225C1ER40WDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1ER40WDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1ER40WDAEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.40pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1ER40WDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1ER40WDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1ER40WDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1ER40WDAEL
RES 2.7K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN JACK PWR MINI 1.3MM PIN PC datasheet.pdf
CAP MICA 220PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100HTQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 56POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 22POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN FFC/FPC 14POS 1.00MM datasheet.pdf
330UF 450V 30X50MM 105C 5000H datasheet.pdf