Murata Electronics North America GRM0225C1ER60WDAEL
GRM0225C1ER60WDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1ER60WDAEL
Brief Description
CAP CER 0.60PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1ER60WDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1ER60WDAEL
QUANTITY
GRM0225C1ER60WDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1ER60WDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1ER60WDAEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.60pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1ER60WDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1ER60WDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1ER60WDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1ER60WDAEL
CONN HOUSNG TAB 4POS DUAL KEY-YY datasheet.pdf
OSC XO 32.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 134VC SMB datasheet.pdf
IC DCDC CTRLR BUCK SYNC 48VQFN datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN PLUG 19P INLINE PIN SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO-214AA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf