Murata Electronics North America GRM0225C1ER70WDAEL
GRM0225C1ER70WDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1ER70WDAEL
Brief Description
CAP CER 0.70PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1ER70WDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1ER70WDAEL
QUANTITY
GRM0225C1ER70WDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1ER70WDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1ER70WDAEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1ER70WDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1ER70WDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1ER70WDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1ER70WDAEL
RES ARRAY 7 RES 68K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CABLE D-SUB - HFP25H/AE25M/X datasheet.pdf
RES 5.1M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 70MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP 10POS .2" 24V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 256KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
IPD M30 SHLD 3W SPST M12 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf