Murata Electronics North America GRM022R60J222KE19L
GRM022R60J222KE19L picture photo
Mfg. Part Number
GRM022R60J222KE19L
Brief Description
CAP CER 2200PF 6.3V X5R 01005
Datasheet Download
GRM022R60J222KE19L.pdf
Availability of GRM022R60J222KE19L
QUANTITY
GRM022R60J222KE19L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM022R60J222KE19L
Internal Part NumberEIS-GRM022R60J222KE19L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMurata Ultra Small and Low ESL Capacitors
Standard Package40,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM022R60J222KE19L
Related LinksGRM022R60, GRM022R60J222KE19L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM022R60J222KE19L Details Description
Related parts for GRM022R60J222KE19L
RES SMD 1.62K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 30A 120V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
VARISTOR 16V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf