Murata Electronics North America GRM0335C1E180GA01J
GRM0335C1E180GA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E180GA01J
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 18PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E180GA01J.pdf
Availability of GRM0335C1E180GA01J
QUANTITY
GRM0335C1E180GA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E180GA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E180GA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E180GA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E180GA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E180GA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E180GA01J
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 100' datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ENCODER KIT INCREMENT 3CH 500CPR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
REFLECTOR 74MM RND 46.95MM datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 347MA 1.68 OHM datasheet.pdf