Murata Electronics North America GRM0335C1E180JD01J
GRM0335C1E180JD01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E180JD01J
Brief Description
CAP CER 18PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E180JD01J.pdf
Availability of GRM0335C1E180JD01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E180JD01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E180JD01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E180JD01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E180JD01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E180JD01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E180JD01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E180JD01J
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
HEATSHRINK MARKER 2.0"WHT 500/RL datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.188DIA SILVER datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
HEAT SHR POLY W/ADH BLK 3/4" X6" datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 200MA SOT143 datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 6COL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT SKT datasheet.pdf