Murata Electronics North America GRM0335C1E1R3CA01D
GRM0335C1E1R3CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E1R3CA01D
Brief Description
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E1R3CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E1R3CA01D
QUANTITY
GRM0335C1E1R3CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E1R3CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E1R3CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E1R3CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E1R3CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E1R3CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E1R3CA01D
CONN SMA JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS .156 VERT GOLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMA datasheet.pdf
CAP CER 33PF 6KV SL RADIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC DECODER 4-16LINE LATCH 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 249 I/O 484FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 410MA 397 MOHM datasheet.pdf