Vishay/Dale TNPW080575K0BEEA
TNPW080575K0BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080575K0BEEA
Brief Description
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080575K0BEEA.pdf
Availability of TNPW080575K0BEEA
QUANTITY
TNPW080575K0BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080575K0BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080575K0BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPW Thin Film Chip Resistors
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080575K0BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080575K0BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080575K0BEEA Details Description
Related parts for TNPW080575K0BEEA
CONN HEADER .100 SNGL STR 23POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SSOP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.4V SNT-4A datasheet.pdf
RES 475 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 3% BEAD datasheet.pdf
DELCON 24VDCIN/240VAC 3.0AOUT datasheet.pdf
CARD GUIDE INSERT 6.0" 0.102" BK datasheet.pdf