Murata Electronics North America GRM0335C1E1R5CA01D
GRM0335C1E1R5CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E1R5CA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E1R5CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E1R5CA01D
QUANTITY
GRM0335C1E1R5CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E1R5CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E1R5CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E1R5CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E1R5CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E1R5CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E1R5CA01D
RES SMD 36.5 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
RELAY SSR DPST 0.05A 8SMD GW datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
MNTG PAD NYL datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 50V 10% AXIAL datasheet.pdf