Murata Electronics North America GRM0335C1E1R8CA01D
GRM0335C1E1R8CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E1R8CA01D
Brief Description
CAP CER 1.8PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E1R8CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E1R8CA01D
QUANTITY
GRM0335C1E1R8CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E1R8CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E1R8CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E1R8CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E1R8CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E1R8CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E1R8CA01D
CONVERTER DC/DC 2V 12W OUT SMD datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
BOX ALUM BLK/GRAY 7.09"LX3.15"W datasheet.pdf
IC FPGA 100 I/O 144FBGA datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTR 8BIT 3ST 16SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf