Murata Electronics North America GRM0335C1E1R9BD01D
GRM0335C1E1R9BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E1R9BD01D
Brief Description
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E1R9BD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E1R9BD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E1R9BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E1R9BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E1R9BD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E1R9BD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E1R9BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E1R9BD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E1R9BD01D
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 96K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 34 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU DWON/SIDE datasheet.pdf
REUSABLE CORDED EARPLUG datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
TRANSFORMER MODULE datasheet.pdf
AB 3101A SHL KIT 22 CAD OD datasheet.pdf