Murata Electronics North America GRM0335C1E270FA01J
GRM0335C1E270FA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E270FA01J
Brief Description
CAP CER 27PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E270FA01J.pdf
Availability of GRM0335C1E270FA01J
QUANTITY
GRM0335C1E270FA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E270FA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E270FA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E270FA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E270FA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E270FA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E270FA01J
RES SMD 301K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 3W 6327 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH 64-LQFP datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR 10UMAX datasheet.pdf
CONN RCPT CMC RT BLUE 32POS datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 44POS DUAL PCB datasheet.pdf
CSTR,STR,SU datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS PNL MNT SKT datasheet.pdf