Murata Electronics North America GRM0335C1E2R0CD01D
GRM0335C1E2R0CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E2R0CD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E2R0CD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E2R0CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E2R0CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E2R0CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E2R0CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E2R0CD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E2R0CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E2R0CD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E2R0CD01D
DIODE ZENER 10V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 750 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
STAND ACCURACY TOTAL ERROR BAND datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf