Murata Electronics North America GRM0335C1E3R0CA01J
GRM0335C1E3R0CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E3R0CA01J
Brief Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E3R0CA01J.pdf
Availability of GRM0335C1E3R0CA01J
QUANTITY
GRM0335C1E3R0CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E3R0CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E3R0CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E3R0CA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E3R0CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E3R0CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E3R0CA01J
PLUG ASSY,50 POS,A SLOT,SYS 5 datasheet.pdf
FUSE CERM 100MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5MM datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 30V 7A PPAK SO-8 datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE FAST SEMICONDUCTOR 50A 600V datasheet.pdf
RES 111 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
LABEL COMPONENT datasheet.pdf
3 ROW BOX RECP 210 POS 100 C/L datasheet.pdf
CAP CER 1UF 4V 20% X6S 0603 datasheet.pdf