Murata Electronics North America GRM0335C1E3R6CA01D
GRM0335C1E3R6CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E3R6CA01D
Brief Description
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E3R6CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E3R6CA01D
QUANTITY
GRM0335C1E3R6CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E3R6CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E3R6CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E3R6CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E3R6CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E3R6CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E3R6CA01D
CONN RCPT .100" 62POS DUAL GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.3A SOT89-5 datasheet.pdf
BOARD EVAL 44V HP HIGH FIDEL datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 400MW ALF2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 10 BASE-T datasheet.pdf
MODULE FEMALE 4POS CRIMP/SOLDER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 5POS PC MT STEEL S datasheet.pdf
CONN PLUG 19P INLINE PIN SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf