Murata Electronics North America GRM0335C1E470FA01J
GRM0335C1E470FA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E470FA01J
Brief Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E470FA01J.pdf
Availability of GRM0335C1E470FA01J
QUANTITY
GRM0335C1E470FA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E470FA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E470FA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E470FA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E470FA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E470FA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E470FA01J
POST BIND STD 3"L FIB GLASS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS 135DEG 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 430MA 520 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 166MHZ 324BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
BAG 10X20" MOISTURE BARRIER datasheet.pdf
CBL ASSY 5POS PLUG,RA-WIRE 1.5M datasheet.pdf