Murata Electronics North America GRM0335C1E4R3BA01D
GRM0335C1E4R3BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E4R3BA01D
Brief Description
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E4R3BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E4R3BA01D
QUANTITY
GRM0335C1E4R3BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E4R3BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E4R3BA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E4R3BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E4R3BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E4R3BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E4R3BA01D
SENSOR 75PSI 7/16-20 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC FPGA 654 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
POWER TERM BLOCK DIN RAIL datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf
VHDM BP 8R 10C SHIELD ADV MATE datasheet.pdf
11 SIL VERT SMT HDR datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SFP+ ASSY 2X8 EMI SPG 4 LP SN EN datasheet.pdf
RES SMD 7.68M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
100UF 50V 10X10X10MM 105C 3000H datasheet.pdf