Murata Electronics North America GRM0335C1E5R1CD01D
GRM0335C1E5R1CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E5R1CD01D
Brief Description
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E5R1CD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E5R1CD01D
QUANTITY
GRM0335C1E5R1CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E5R1CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E5R1CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E5R1CD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E5R1CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E5R1CD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E5R1CD01D
FERRULE WIRE BLUE 14AWG 500PC datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SUBASSMBLY SWITCH OP UNIT PB RED datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
C/A,2.0MM,RIS,XG,50/125,SC DUP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 86MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf