Murata Electronics North America GRM0335C1E5R5DA01D
GRM0335C1E5R5DA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E5R5DA01D
Brief Description
CAP CER 5.5PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E5R5DA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E5R5DA01D
QUANTITY
GRM0335C1E5R5DA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E5R5DA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E5R5DA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E5R5DA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E5R5DA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E5R5DA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E5R5DA01D
CABLE FLAT FLEX 20POS 1MM 8" datasheet.pdf
GDT 420V 20% 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 2.49M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 40V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 800MM X 800MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 152 TYP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf