ECS Inc. International ECS-.327-12.5-17X-TR
ECS-.327-12.5-17X-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-.327-12.5-17X-TR
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet Download
ECS-.327-12.5-17X-TR.pdf
Availability of ECS-.327-12.5-17X-TR
QUANTITY
ECS-.327-12.5-17X-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-.327-12.5-17X-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-.327-12.5-17X-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT 32.768 KHz Tuning Fork Crystals
FamilyCrystals
SeriesECX-306X
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 5.50mm pitch
Size / Dimension0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Height0.098" (2.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-.327-12.5-17X-TR
Related LinksECS-.327-1, ECS-.327-12.5-17X-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-.327-12.5-17X-TR Details Description
Related parts for ECS-.327-12.5-17X-TR
DEKAFIX GW 5 MARKED 146 50/CD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.625" (15.88mm) datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 240VAC 60VDC datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AA datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 33POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf