Susumu RG2012P-5620-C-T5
RG2012P-5620-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-5620-C-T5
Brief Description
RES SMD 562 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-5620-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-5620-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-5620-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-5620-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-5620-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)562
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-5620-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-5620-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-5620-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-5620-C-T5
IC REG LDO ADJ 5A TO220-3 datasheet.pdf
HDI RECP ASSY 4 ROW 140 POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
AT REPAIR KIT DIGI-KEY LABELED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 30POS TIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.0V datasheet.pdf
MKP 2.5UF 5% 1600VDC DRAWING T8 datasheet.pdf