Murata Electronics North America GRM0335C1E620JA01D
GRM0335C1E620JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E620JA01D
Brief Description
CAP CER 62PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E620JA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E620JA01D
QUANTITY
GRM0335C1E620JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E620JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E620JA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E620JA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E620JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E620JA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E620JA01D
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC LVDS DUAL BUFFER 54-LLP datasheet.pdf
DFKF COMPENSATED CHOKE 0.6A datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
D4SL-N4PFA-D4 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf