Murata Electronics North America GRM0335C1E680JA01D
GRM0335C1E680JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E680JA01D
Brief Description
CAP CER 68PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E680JA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E680JA01D
QUANTITY
GRM0335C1E680JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E680JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E680JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E680JA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E680JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E680JA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E680JA01D
JUMPER-H1500TR/A2015Y/X 4" datasheet.pdf
SWITCH DIP FLUSH ACT 3POS SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.1A SC-59 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20DIP datasheet.pdf
OSC XO 148.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF X7R RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf