Murata Electronics North America GRM0335C1E6R0CA01J
GRM0335C1E6R0CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E6R0CA01J
Brief Description
CAP CER 6PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E6R0CA01J.pdf
Availability of GRM0335C1E6R0CA01J
QUANTITY
GRM0335C1E6R0CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E6R0CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E6R0CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E6R0CA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E6R0CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E6R0CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E6R0CA01J
REPLACEMENT PART FOR CRIMP DIE datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 15V AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 221 I/O 320 FBGA datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 20SO datasheet.pdf
IMPACT BP 4X8 OPEN SN datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK 1.50" datasheet.pdf
IC 8CH LEVEL TRANS BIDIR 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8SOT23 datasheet.pdf