Murata Electronics North America GRM0335C1E6R1CA01D
GRM0335C1E6R1CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E6R1CA01D
Brief Description
CAP CER 6.1PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E6R1CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E6R1CA01D
QUANTITY
GRM0335C1E6R1CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E6R1CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E6R1CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E6R1CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E6R1CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E6R1CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E6R1CA01D
MOSFET N-CH 200V 13A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP MICA 750PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK THR STUD 3/4" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
PWR HDR RA THOLE GOLD 30POS datasheet.pdf
RES SMD 0.56 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 25V X6S 1206 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 50POS datasheet.pdf