Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ37SN
D38999/20ZJ37SN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ37SN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 39C 39#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ37SN.pdf
Availability of D38999/20ZJ37SN
QUANTITY
D38999/20ZJ37SN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ37SN
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ37SN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ37SN
Related LinksD38999/, D38999/20ZJ37SN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ37SN Details Description
Related parts for D38999/20ZJ37SN
LED GREEN DIFFUSED 2SMD datasheet.pdf
MODULE POWER 240VAC CERAMIC datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 8V 2917 datasheet.pdf
RES SMD 1.27M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 19.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 254 TYPE D 18POS datasheet.pdf
ROLLER ONE-WAY NYLON ROLLER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 6A 6PWRFLAT datasheet.pdf