Murata Electronics North America GRM0335C1E6R6CD01D
GRM0335C1E6R6CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E6R6CD01D
Brief Description
CAP CER 6.6PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E6R6CD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E6R6CD01D
QUANTITY
GRM0335C1E6R6CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E6R6CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E6R6CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E6R6CD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E6R6CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E6R6CD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E6R6CD01D
RES SMD 17.8OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANSITION MODULE 168POS DUAL datasheet.pdf
POT 500K OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
TRANS 2PNP 45V 0.1A SOT363 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
INPUT MODULE 16 DIGITAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 530MA 180 MOHM datasheet.pdf
IC HOT SWAP CTRLR 28QFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
FIXED IND 900NH 22A 2.5 MOHM SMD datasheet.pdf