Murata Electronics North America GRM0335C1E6R7CD01D
GRM0335C1E6R7CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E6R7CD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6.7PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E6R7CD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E6R7CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E6R7CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E6R7CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E6R7CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E6R7CD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E6R7CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E6R7CD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E6R7CD01D
RES SMD 182K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.2V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 6WSON datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.4A 135 MOHM SMD datasheet.pdf