Murata Electronics North America GRM0335C1E7R8CD01D
GRM0335C1E7R8CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E7R8CD01D
Brief Description
CAP CER 7.8PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E7R8CD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E7R8CD01D
QUANTITY
GRM0335C1E7R8CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E7R8CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E7R8CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)