Murata Electronics North America LLA219R71C224MA01L
LLA219R71C224MA01L picture photo
Mfg. Part Number
LLA219R71C224MA01L
Brief Description
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0805
Datasheet Download
LLA219R71C224MA01L.pdf
Availability of LLA219R71C224MA01L
QUANTITY
LLA219R71C224MA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLA219R71C224MA01L
Internal Part NumberEIS-LLA219R71C224MA01L
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Multi-Terminal)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLA219R71C224MA01L
Related LinksLLA219R71, LLA219R71C224MA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLA219R71C224MA01L Details Description
Related parts for LLA219R71C224MA01L
CARDEDGE LO PRO 12POS .156 GRN datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPDT 16QFN datasheet.pdf
DISPLAY 660NM RED NUMERIC 1" datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 20% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 25J OLIVE datasheet.pdf
TV 39C 39#16 SKT PLUG datasheet.pdf
TV 5C 5#20 PIN RECP datasheet.pdf
2 ADC, 8 DAC, 96 kHz, 24-Bit Codecs IC datasheet.pdf