Murata Electronics North America GRM0335C1E7R9CD01D
GRM0335C1E7R9CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E7R9CD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 7.9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E7R9CD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E7R9CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E7R9CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E7R9CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E7R9CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E7R9CD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E7R9CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E7R9CD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E7R9CD01D
FIXED IND 100UH 2A 170 MOHM TH datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 4.62V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 165X51MM 85/265VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 55.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf