Murata Electronics North America GRM0335C1E8R0BA01D
GRM0335C1E8R0BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E8R0BA01D
Brief Description
CAP CER 8PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E8R0BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E8R0BA01D
QUANTITY
GRM0335C1E8R0BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E8R0BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E8R0BA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E8R0BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E8R0BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E8R0BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E8R0BA01D
RES 390 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/40W CARBON LOG datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
IC MCU LPC 2K FLASH 16SOP datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
750 TB RISING CLAMP 180D datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V datasheet.pdf