Murata Electronics North America GRM0335C1E910JA01D
GRM0335C1E910JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E910JA01D
Brief Description
CAP CER 91PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E910JA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E910JA01D
QUANTITY
GRM0335C1E910JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E910JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E910JA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E910JA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E910JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E910JA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E910JA01D
CAP FILM 0.18UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV LINEAR PHVOLT 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL R/A 19POS datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 4A TO-225 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 12VOUT SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 7A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf